23 Aralık 2016 Cuma

Rüyada Dudak Kremi Görmek

Rüyada dudaklarınızı çatladığını ve dudak kremi sürdüğünüzü gördüyseniz, söylediğiniz bir lafa pişman olacak ve o laftan incineni iyi etmek için bir harekette bulunacağınıza işaret eder.


Rüyada çatlamamış dudaklarına dudak kremi süren kişi söylediği lafa söze, ağzından çıkan laflara dikkat eder.

Rüyada renkli dudak kremi ile dudaklarınızı boyadığınızı gördüyseniz maksadından farklı bir işe girişeceksiniz demektir.

Rüyada renksiz dudak kremi ile oynadığınızı görmek, ya da elinizde olduğunu görmek bir sözü söylemek konusunda tereddüte düşeceğinizi işaret eder.

Eğer dudak kremini yediğinizi gördüyseniz, başka bir amaçla başladığınız yolda fikir değiştirecek ve bambaşka bir yola sapacaksınız demektir.

Çatlamış dudaklara sürülen dudak kremi kendinizi affettirmek için kalbini kırdığınız bir insandan özür dileyeceksiniz şeklinde tabir olunur.


EmoticonEmoticon

Rüya Nedir?

İnsanoğlu hayatının yaklaşık üçte birini uykuda geçirir ki bu da 60 senelik bir ömrün 20 senesi demektir. Eski çağlardan beri insanları ilgilendiren rüyalara ilkel toplumlar da çok önem verilmiştir. Rüyaların, korkulan tanrılar tarafından verilen armağan veya cezalar olabileceğine inanılmıştır. Daha sonra kahinler rüyaları açıklamaya, yorumlamaya başlamışlardır. İlk rüya yorumcularının ne zaman ortaya çıktıkları da belli değildir. Ancak Babil'in kahinlerinin büyük ün yaptıkları bilinmektedir. Kaldeliler, Astroloji vb. nin yanı sıra rüya yorumlarında da başarı kazanmışlardır. Zamanla belirli rüyaların anlamları da kesinleşmiştir. Eski Mısırlılar, eski Yunanlılar ve Araplar rüya yorumlarıyla ilgili kitaplar yazmışlardır.

İnsanoğlu hayatının yaklaşık üçte birini uykuda geçirir ki bu da 60 senelik bir ömrün 20 senesi demektir. Uyku, günlük çalışmalardan yorgun düşen insan bedeninin ve sinirlerinin dinlenme zamanıdır. Ünlü ruh bilimci Sigmund Freud'un da araştırmalarının büyük bölümünü oluşturan uyku sırasında, kişinin bilinç altında düşüncelerinin, özlemlerinin ya da isteklerinin bir film şeridi gibi göz önünden geçtiği varsayılır ki buna Rüya adını verilir. Freud'a göre bilincin gizlediği, tamamen sakladığı olgular ortaya çıkabilmek için yol aramaktadır. Bunlardan bazıları da rüyalar haline girerek kendilerini gösterir. Freud'un yolunda ilerleyen doktorlar da günümüzde rüyalara önem verip, rüyaları bilimsel olarak açıklayarak hastalarını tedavi etmektedir. Bazı soyut kavramların açıklamaları bilimsel bir zemine oturtularak ifade edilebildiği halde, rüya kavramını bu şekilde açıklamak pek mümkün görünmüyor. Ancak bunu bilimsel verilerle değil de, dinsel yönden açıklanabildiği de bir başka soyut gerçektir. Bu açıklamaya göre ruh bedenden ayrıldığı zaman, yaşanan

olayların tümüne rüya diyebiliriz.


Gördügünüz rüya inşaallah hayır çıkar. Rüya tabirleri rastgele herhangi kaynaksız bir yerden bakılmamalı.

Tercihiniz İslami rüya tabirleri olmalıdır. Gördüğünüz rüyanın tabirini doğru bir sekilde ögrenmek için doğru

yerdesiniz.